Kontakt

För att boka en tid med en jurist ring 031-310 93 90 eller maila
info-juridik(a)fjallmans.se

Med hänvisning till vårt rådgivningsansvar svarar juristerna enbart på juridiska frågor vid besök.

Din moderna och personliga familjejurist 

Ursprungsföretaget Fjällmans Begravning startade 1932 och har idag nio kontor i Göteborg med omnejd. Fjällmans Juridik utgör tillsammans med Fjällmans Begravning en del i den göteborgsförankrade bolagsgruppen Fjällmans.

För att tillgodose det ökade behovet av familjejuridik startades Fjällmans Juridik. Vi på Fjällmans Juridik ägnar oss åt familjejuridik och erbjuder en bred juridisk tjänst. Vi bistår såväl familjer som enskilda individer med sakkunnig konsultation. Fjällmans Juridik hanterar juridiska frågor för alla skeden i livet.

Fjällmans juridik erbjuder:

  • kontakt med en jurist inom tre dagar
  • direktnummer till jurist
  • korta handläggningstider
  • möte på ett kontor nära dig
  • öppet arvode
  • trevliga och pedagogiska jurister

Om du inte vet vilken jurist du ska kontakta maila info-juridik(a)fjallmans.se eller ring till 031-310 93 90 . Tillgänglig jurist kontaktar dig inom några dagar.

Carl Fjällman

Verksamhetschef

Mail: carl@fjallmans.se
Telefon: 031-310 93 42 
Telefontid: 08.00-16.00

Eva Nordgren

Jurist
Ansvarig begravningsjuridik

Mail: eva@fjallmans.se
Telefon: 031-310 93 35 
Telefontid: 10.00-15.00

Desirée Lilliehöök

Jur. kand.
Ansvarig för affärsutveckling

Mail: desiree@fjallmans.se
Telefon: 031-310 93 96
Telefontid: 12.30-13.30

Hanna Gow

Jur. kand.
Ansvarig allmän familjejuridik

Mail: hanna@fjallmans.se
Telefon: 031-310 93 97 
Telefontid: 10:00-15:00

Cecilia Berne

Jur. kand.

Mail: 
Telefon: 031-310 93 99
Telefontid: 10.00-15.00

Moa Berglund

Jurist

Mail: moa@fjallmans.se
Telefon: 031-310 93 91
Telefontid: 10.00-15.00

Jessica Stjernholm

Jurist

Mail: jessica@fjallmans.se
Telefon: 031-310 93 95
Telefontid: 10.00-15.00

Linn Widell

Jurist

Mail: 
Telefon: 031-310 93 93
Telefontid: 10.00-15.00

Rakel Ellenäs

Paralegal

Mail: 
Telefon: 031-310 93 98 
Telefontid: 08.00-16.30

Karin Glimnell

Jur. kand.

Mail: karin@fjallmans.se
Telefon: 031-41 48 48
Telefontid: 09.00-16.00

Daniel Nätt

Jur. kand.

Mail: daniel@fjallmans.se
Telefon: 031-310 93 55
Telefontid: 10.00-15.00

Kontakta oss

Välkommen till en personlig familjejurist. Hos oss är du i trygga och kunniga händer.