Kontakt

För att boka en tid med en jurist ring 031-310 93 90 eller maila
info-juridik(a)fjallmans.se

Med hänvisning till vårt rådgivningsansvar svarar juristerna enbart på juridiska frågor vid bokade besök.

Din moderna och personliga familjejurist 

Ursprungsföretaget Fjällmans Begravning startade 1932 och har idag nio kontor i Göteborg med omnejd. Fjällmans Juridik utgör tillsammans med Fjällmans Begravning en del i den göteborgsförankrade bolagsgruppen Fjällmans.

För att tillgodose det ökade behovet av familjejuridik startades Fjällmans Juridik. Vi på Fjällmans Juridik ägnar oss åt familjejuridik och erbjuder en bred juridisk tjänst. Vi bistår såväl familjer som enskilda individer med sakkunnig konsultation. Fjällmans Juridik hanterar juridiska frågor för alla skeden i livet.

Fjällmans juridik erbjuder:

  • kontakt med en jurist inom tre dagar
  • direktnummer till jurist
  • korta handläggningstider
  • möte på ett kontor nära dig
  • öppet arvode
  • trevliga och pedagogiska jurister

Om du inte vet vilken jurist du ska kontakta maila info-juridik(a)fjallmans.se eller ring till 031-310 93 90 . Tillgänglig jurist kontaktar dig inom några dagar.

Carl_6S3A1334

Carl Fjällman

Verksamhetschef

Mail: carl@fjallmans.se
Telefon: 031-310 93 42 
Telefontid: 08.00-16.00

EVA 6S3A1308

Eva Nordgren

Jurist
Ansvarig begravningsjuridik

Mail: eva@fjallmans.se
Telefon: 031-310 93 35 
Telefontid: 10.00-15.00

_I9A3507A

Desirée Lilliehöök

Jur. kand.
Ansvarig för affärsutveckling

Mail: desiree@fjallmans.se
Telefon: 031-310 93 96
Telefontid: 12.30-13.30

Hanna Gow

Föräldraledig

Jur. kand.
Ansvarig allmän familjejuridik

Mail: hanna@fjallmans.se
Telefon: 031-310 93 97 

Cecilia till hemsida 6S3A1451

Cecilia Berne

Jur. kand.

Mail: 
Telefon: 031-310 93 99
Telefontid: 10.00-15.00

Moa till hemsida 6S3A1298

Moa Berglund

Jur. kand. 

Mail: moa@fjallmans.se
Telefon: 031-310 93 91
Telefontid: 10.00-15.00

Jessica Stjernholm

Jur. kand.

Mail: jessica@fjallmans.se
Telefon: 031-310 93 95
Telefontid: 10.00-15.00

LINN 6S3A1513

Linn Widell

Jur. kand. 

Mail: 
Telefon: 031-310 93 93
Telefontid: 10.00-15.00

RAKEL 6S3A1210

Rakel Ellenäs

Paralegal

Mail: 
Telefon: 031-310 93 98 
Telefontid: 08.00-16.00

6S3A1459

Karin Glimnell

Jur. kand.

Mail: karin@glimnell.se
Telefon: 0705-34 48 48
Telefontid: 09.00-16.00

Daniel 6S3A1475 (1)

Daniel Nätt

Jur. kand.

Mail: daniel@fjallmans.se
Telefon: 031-310 93 55
Telefontid: 10.00-15.00

Ellinor 6S3A1194 (1)

Ellinor Ehrving

Jur. kand.

Mail: ellinor@fjallmans.se
Telefon: 031-310 93 22
Telefontid: 10.00-15.00

Sara till hemsidan 6S3A1420

Sara Hellman

Jur. kand. 

Mail: sara@fjallmans.se
Telefon: 031-310 93 08
Telefontid: 10.00-15.00

Filippa Andersson

Paralegal

Mail: filippa@fjallmans.se
Telefon: 031-310 93 81
Telefontid:08.00-16.30

Anna 6S3A1495

Anna Chorell

Jur. kand. 

Mail: anna@fjallmans.se
Telefon: 031-310 93 80
Telefontid: 09.00-15.00

Kontakta oss

Välkommen till en personlig familjejurist. Hos oss är du i trygga och kunniga händer.